top of page

DOGAY 2016 Saimbeyli-Tufanbeyli

Adana Valiliği, himayelerinde Saimbeyli Kaymakamlığı - Tufanbeyli Kaymakamlığı – Adana Büyükşehir Belediyesi, Saimbeyli Belediyesi ve Tufanbeyli Belediyesinin desteği ile gerçekleşen DOGAY' a bu yıl  Türkiye, Yunanistan, Filistin, Güney Kıbrıs, Ürdün, KKTC, Cezayir ve İran’dan toplam 126 yarışmacı katıldı. 5 kategoride toplam 46 ödül dağıtıldı.

DOGAY Fotoğraf Yarışmasının bir diğer bölümü; amacı çocuklara da fotoğrafı sevdirmek ve farkındalık yaratmak olan ÇOCUK DOGAY’dı.  Saimbeyli ve Tufanbeyli’ den 135 çocuk Anadolu’nun diğer bölgelerinden de çocukların katılımı ile gerçekleşti. Her çocuk katılımcının çektiği en iyi kare ödül töreninde gösterildi Ödül töreninde yarışmaya katılan tüm çocuklara Kaymakamlıklar ve Belediyeler ve sponsorlarımız tarafından hediyeler verildi.
Bu yıl Türkiye’den Tuğrul Çakar, Tansu Gürpınar,  Necmettin Külahçı, S. Haluk Uygur, Filistin’den Nayef Hashlamoun Seçici Kurul üyesi olarak gün boyunca binlerce fotoğraftan en güzellerini seçtiler.
Bu etkinlikte emeği geçen ve katkı sağlayan başta Adana Valimiz Sayın Mustafa Büyük’e Tufanbeyli Kaymakamı Sayın Adem Başoğlu’na, Saimbeyli Kaymakamı Sayın Seda Başoğlu’na, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü’ye, Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın M. Şahin Gökçe’ye,  Tufanbeyli Belediye Başkanı Sayın Remzi Ergü’ye, Avcıpınarı Muhtarı Sayın Ahmet Çulha’ya, tüm kaymakamlık ve belediye çalışanlarına, çocuklara verilen hediyeler için Koza Yayın ve Dağıtıma, yarışmacılara verilen hediyeler için Memorial Hastane Grubuna, Seçici Kurul Üyelerimize, Seçici Kurulda Makro Fotoğraflara danışmanlık yapan Sayın Serpil Kayıran'a, Yarışmacılarımıza ve Dernek üyelerimize çok teşekkür ederiz.
bottom of page