top of page

DOGAY 2015 Sinop

Sinop Valiliği himayesinde, başta Sinop Belediye Başkanlığı olmak üzere; Gerze, Erfelek, Boyabat, Ayancık Belediyelerinin katkılarıyla düzenlendi. Yarışmaya Türkiye, KKTC, Ürdün, Çin, Filistin, İtalya, Suriye, Cezayir, Mısır, İran, Güney Kıbrıs ve Yunanistan’dan olmak üzere 175 ulusal ve uluslararası fotoğrafçı katılırken; Türkiye'nin farklı illeri ile Sinop ve ilçelerinden 132 çocuk, fotoğraf eğitimi aldı ve Çocuk Dogay’a katıldı.

19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması 15-18 Mayıs tarihlerinde Sinop'ta düzenlendi. Muhteşem doğası, cana yakın halkı ile Sinop; DOGAY'a bu yıl ev sahipliği yaptı.  Yarışmaya Türkiye, KKTC, Ürdün, Çin, Filistin, İtalya, Suriye, Cezayir, Mısır, İran, Güney Kıbrıs ve Yunanistan’dan olmak üzere 175 ulusal ve uluslararası fotoğrafçı katılırken; Türkiye'nin farklı illeri ile Sinop ve ilçelerinden 132 çocuk, fotoğraf eğitimi aldı ve Çocuk Dogay’a katıldı.

DASK DOGAY, Sinop Valiliği himayesinde, başta Sinop Belediye Başkanlığı olmak üzere; Gerze, Erfelek, Boyabat, Ayancık Belediyelerinin katkılarıyla düzenlendi. Katkıları ve kusursuz lojistik desteklerinden dolayı Sinop Valiliğine ve Belediyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Ayrıca, SİFAD(Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği)'ne, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası'na, Koza Yayın Dağıtım'a, TAHUD(Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği)'ne, Sille Sanat Sarayı'na, Memorial Hastanesine, Çocuklarımıza fotoğraf çekim öncesi eğitim veren İlk Adım Fotoğraf Atölyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yarışmacılarımız 6 kategoride; 66 ödül, 171 sergileme almaya hak kazandılar. Tüm katılan ve kazanan yarışmacılarımızı kutlarız.

Ödül töreninde Sinop Valisi Sayın Yasemin Özata Çetinkaya  ve Sinop Belediye Başkanı Sayın Baki Ergül konuşma yaptılar. Konuşmalarında bu organizasyonun Sinop’ta düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Ayrıca törene Gerze, Boyabat, Ayancık Erfelek Kaymakamları, Belediye Başkanları da katıldılar. Ödül töreni;  Sinop halkı, yarışmacılar, seçici kurul üyeleri ve dernek üyelerimizin katılımıyla halk oyunları gösterimleri ve konserlerle başladı.  İl ve ilçelerdeki çocuklarımızla birlikte ZİÇEV’den katılan Zihinsel Engelli çocuklarımızın çektikleri fotoğrafları izledik. Sahnede tüm çocuklarımızı Valimiz Sayın Çetinkaya kutlayıp hediyelerini dağıttı.

Ödül Töreni; ödüllerin dağıtımı ve fotoğraf gösterileri ile son buldu.  Tüm yarışmacılarımız ve ayrıca yarışma dışında Sinop’u gezmeye gelenler memnuniyetlerini dile getirdiler.

Binlerce kareyi değerlendiren seçici kurul üyelerimiz;   Mısır’dan katılan Ayman LOFTY’e, İtalya’dan katılan  Enzo RIGHESCHI’e, Türkiye’den katılan, Baybars SAĞLAMTİMUR’a, Cem Orkun KIRAÇ’a,  Doğanay SEVİNDİK‘e, Erdoğan PURÇLUTEPE’ye,  Haluk UYGUR’a,  Necmettin KÜLAHÇI’ya ve Tuğrul ÇAKAR’a  teşekkürlerimizi sunuyoruz.

bottom of page