top of page

DOGAY 2014 Burdur

18′incisi Burdur Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen DOGAY'a yurt içinden 51 fotoğrafçının yanı sıra Filistin, Romanya, İtalya, İran, İngiltere, Ürdün ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 87 fotoğrafçı olmak üzere toplam 138 fotoğrafçı katıldı. Yarışma kapsamında çocuklara fotoğrafı sevdirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Çocuk DOGAY da Burdur ve ilçelerinden 100′den fazla çocuk fotoğrafçı katıldı.

Üç gün boyunca Burdur ve çevresinde binlerce kare yakalayan yarışmacılar, fotoğraflarını jüri üyelerinin beğenisine sundu. Makro, manzara, yerel yaşam, tarih, kuşlar ve genel doğa kategorisi olmak üzere 6 kategoride yapılan yarışmada ödüller dağıtıldı. DASK kurucularından olan ve bu yıl hayatını kaybeden Gökhan Türe ve dernek üyemiz Mehmet Uçkun için ödül töreninde bir anma düzenlendi. Adlarına Mehmet Uçkun Özel Ödülü ve Gökhan Türe performans ödülü verildi.

 

Burdur Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen yarışmanın ödül töreninde fotoğrafçılara teşekkür eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Biz Burdur’un tanıtımına katkı koyacak her şeyin altına imza koyacağımızı söyledik. Sanıyorum yarışmacıların Burdur’dan bize bırakacağı çok güzel kareler var. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi’ye, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin’e, Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar’a binlerce kareyi değerlendiren seçici kurul üyelerimize;   Romanya’dan katılan Csaba Balasi,  Avusturya’dan katılan Herbert Gmeiner, Serdar Akyay,  Tuğrul Çakar,  Kazım Çapacı Necmettin Külahçı  ve Tamer Yılmaz’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 

bottom of page