top of page

DOGAY 2011

İğneada - Demirköy  - KIRKLARELİ

Anadolu’nun özgün fotoğraf yarışması DOGAY’ın on beşincisi

DASK (Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği) tarafından

Kırklareli’nin Demirköy ve İğneada ilçelerinde 19-22 Mayıs 2011’de düzenlendi.

Yarışmaya, 73’ü (Çin, Yunanistan, Bulgaristan, KKTC, Ürdün, Rusya, Filistin ve İran)  yurtdışından olmak üzere toplam 170 yarışmacı katıldı.

800’ün üzerinde yöreyi gezmeye gelen katılımcı ile gerçekleşen yarışmada

187 Fotoğraf sergilemeye, 25 Fotoğraf ödüle layık görüldü.

 

Çocuk DOGAY’a

Demirköy ve İğneada ilköğretim çocukları, Türkiye’nin birçok yerinden ebeveyinleriyle gelen çocuklarımız olmak üzere toplam 141 çocuk katıldı.

Her çocuğumuzun en iyi bir fotoğrafı DASK Arşivine alındı.

Seçici Kurul tarafından 5 fotoğraf başarılı bulundu.

 

Yarışmacıların dışında, izleyici olarak katılmak isteyenlere de açık olan bu etkinlik süresince çevre yürüyüşleri, saydam gösterileri vb. yan etkinlikler düzenlendi.

19 Mayıs 2011 tarihinde Yarışmanın açılışı Demirköy ilçesinde Uluslararası fotoğraf derneklerinin fotoğraf gösterimleri ile başladı. 20 Mayıs 2011 tarihinde İğneada’da fotoğraf gösterimlerine devam edildi.

21 Mayıs 2011 tarihinde Demirköy ve İğneada’lıların katılımı ile 1000 kişinin üzerinde bir izleyici topluluğu ile ödül töreni gerçekleştirildi.

 

DOGAY’a katkı veren;

T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı’na, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne, Kırklareli Valiliği’ne, Demirköy Kaymakamlığı’na, Kırklareli Belediyesi’ne, Demirköy Belediyesi’ne, İğneada Belediyesi’ne, KIFSAD (Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği)’ne, İğneada Resort’a, Doğa Derneği’ne, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF)’na, Jüri Üyelerimiz; Rusya’dan katılan Andrey BELKOV’a, Çin’den katılan Yi ZHIJIAN’a  Bulgaristan’dan katılan Konstantin KOSTADINOV’a Türkiyeden katılan Tuğrul ÇAKAR’a, Behiç GÜNALAN’a, Tansu GÜRPINAR’a ve Necmettin KÜLAHÇI’ya çok teşekkür ederiz.

bottom of page